در حال بارگذاری ...
دکتر خنیفر سرپرست دانشگاه فرهنگیان در یاداشتی به مناسبت سال جدید تاکید کرد :

رسالتی عظیم در زمانه ای سریع

"همه بزرگان نظام و دلسوزان تعلیم و تربیت با همه گرایش های سیاسی بر احیای نظام تربیت معلم شایسته و بایسته  کشور عزیزمان اتفاق نظر دارند."                          

 دکتر خنیفر سرپرست دانشگاه در یاداشتی به مناسبت سال جدید نوشت: آنچه در یک دهه اخیر بر مراکز تربیت معلم کشور گذشته و تحولاتی که در این مقطع زمانی صورت گرفته بسیار زیاد و حاوی رویکردهای متنوع و نسخه های متفاوتی بوده است اما برآیند سالهای  گذشته نشانگر این است که: بزرگان  نظام و متخصصین تعلیم و تربیت کشور را نگران  و دغدغه های آنها را نسبت به تربیت معلمان مورد نیاز و وکافی و وافی زیاد کرده است.

 این اتفاق و رویکرد با هر دلیلی که اتفاق افتاده است  نظام آموزش و پرورش کشور را در ابعاد کمی و کیفی دچار کمبود معلم مورد نیاز نموده و نیاز به مدیریت جهادی برای اصلاح آن لازم است.
اکنون و در این مقطع حساس،  زمان نزاع و یا اتهام به این و آن نیست و به قول محمود درویش شاعر شهیر عرب "وقت برای مردن هم نداریم"   پس باید احیاگری و رشد و تعالی و فرصت سازی کرد.
از طرفیبر سر تحمیل ایده ها نیز نیستیم بلکه باید همه با هم برای عبور از بحران  پیش روی  وزارت بسیار مهم و تاثیر گذار آموزش و پرورش در خصوص کمبود و نیاز به تامین معلم  فاضل و شایسته  متحد شویم و ازایده های ناب با آغوش باز استقبال کنیم.
خوشحالم  این موضوع را اعلام نمایم که  در این مدت صد روزه از مسئولیت خطیر خود با هر کدام از بزرگان نظام که ملاقاتی داشتم  احساس کردم تنها مسئله ای که در تمام گرایش های سیاسی دغدغه مشترک  بود  موضوع توجه بر احیای مراکز تربیت معلم و تربیت معلمان فرهیخته در طراز نظام مقدس جمهوری اسلامی و میهن عزیزمان ایران، این کشور بزرگ و تاریخیِ اسلامی است.
 این وحدت نظر نشان از اهمیت  تربیت معلمان شایسته برای فردای فرزندان این آب و خاک دارد.
این  حمایت قاطع از دانشگاه شریف فرهنگیان  در ماههای گذشته از یکسو و آمادگی بزرگان و استوانه های نظام بالاخص مقام معظم رهبری(زید عزه) و وزیر محترم آموزش و پرورش جناب آقای بطحایی از دیگر سو، امید بخش و چراغ روشن عبور در این برهه  زمانی خاص از شرا یط موجود به سوی وضعیت مطلوب و رقم زدن نظام تعلیم وتربیت موعود است.
  و این مهم نیاز به تلاش همه جانبه دارد.
همکاران عزیز و شریف دانشگاه بزرگ فرهنگیان استحضار دارند که بارها گفته ام  افتخار حضور در نظام تعلیم و تربیت و در این دانشگاه، توفیقی است الهی، که شکر گزاری آن  تلاش بی وقفه در قالب حرکت تیمی و هماهنگ جهت پیروزی در این آزمون  سخت را می طلبد.
 باور دارم امید و نشاط ایجاد شده در سه ماه گذشته بالاترین سرمایه برای انجام کار های دشوار است.

این جانب همانگونه که بارها اعلام داشته ام خدمت در این دانشگاه شریف را اتفاق نمی دانم بلکه توفیقی الهی دانسته و باید سعی نماییم با استمداد از خداوند متعال  و همراهی تک تک اعضای  جامعه بزرگ  دانشگاه فرهنگیان در سراسر کشور تغییراتی را در این دانشگاه رقم بزنیم که هم دغدغه مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و هم آرزوی همه دلسوزان نظام تعلیم و تربیت کشور به ویژه برادر عزیز و ارجمند جناب  آقای دکتر بطحایی مقام عالی وزارت و بزرگان نظام مقدس جمهوری اسلامی است.
همکاران عزیز اعتقاد راسخ دارم در سایه توکل و حمایت های همه جانبه شما گرامیان روز های خوبی در انتظار دانشگاه شریف فرهنگیان قرار دارد.

با آرزوی بهترین ها

ایام به کام

سالی سرشار از موفقیت برای شما گرامیان از درگاه احدیت مسئلت می نمایم.
 حسین خنیفر
۱۳۹۷/۱/۹

 

 


نظرات کاربران